Mazowieckie lasy opowiadają historię

Dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej mamy przyjemność zaprosić Państwa na cykl plenerowych wydarzeń związanych z rocznicą wybuchu powstania styczniowego (1863 – 2023). Spotykamy się w stajni Humorek, Krawcowizna 85, gmina Strachówka, http://klubjezdzieckihumorek.pl/, od 11:00 – do zmierzchu i nawet potem! W programie: zajęcia plastyczne dla dzieci i w wersji familijnej, maxi-gra planszowa w wersji familijnej, gra terenowa, rajd konny po okolicznym terenie, spotkanie z historykiem, plenerowe przedstawienie teatralne i pod wieczór – ognisko z kiełbaskami i pieśniami z dawnych lat! A wszystko to będzie 17 września tego roku! Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny!

Impresje uczestników rajdu rowerowego do mogiły powstańczej w okolicach wsi Kąty-Miąski

Tydzień temu mieliśmy fajne zajęcia w szkole. Zamiast lekcji przyjechali do nas z Warszawy p. Łukasz i p. Beata. Najpierw mieliśmy super warsztaty o powstaniu 1863/64, a potem pojechaliśmy na rajd. Wcześniej p. dyrektor mówiła nam o rajdzie, wiec przyjechaliśmy do szkoły na rowerach.

Jechaliśmy lasami i przez nasze wioski. Ja jeszcze tam nigdy nie byłem. Dojechaliśmy do grobu powstańców. P. Łukasz opowiadał, co to byli za żołnierze. My posprzątaliśmy grób i zapaliliśmy świeczki.  W powrotnej drodze było bardzo fajnie. Nasz Pan Darek się przewrócił. Bardzo mi się podobała ta wycieczka.

 Antek, Międzyleś

16 czerwca mieliśmy w szkole zaplanowane zajęcia z projektu Mazowieckie lasy opowiadają historię. Zaczęliśmy od lekcji o historii powstania styczniowego, które były całkiem ciekawe. A potem wyruszyliśmy na rajd rowerowy. Razem z naszymi nauczycielami i panią Beatą i panem Łukaszem jadąc rowerami szukaliśmy drogi do grobów powstańczych, które są w naszej okolicy. Wycieczka była bardzo fajna. Czarkowi po drodze ciągle spadał łańcuch. Po dojechaniu do grobów mieliśmy wykład o tych powstańcach i pomniku, który tam jest. Potem sprzątaliśmy grób i zapaliliśmy świeczki. Jadąc z powrotem do szkoły pan Darek upadł z roweru. Było trochę śmiechu.

Ania, Poświętne