Książka prawdę Ci powie…!

Książka prawdę ci powie…!

Fundacja Bez Wizy i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 zapraszają zarówno dzieci, osoby na początku drogi edukacyjnej, najbardziej otwarte i chłonne przeżyć, jak i tych, którzy z książką obcują na co dzień – do intelektualnej podróży! Przeżyjemy fajną przygodę i wzbogacimy doświadczenia! Tym, którzy do tej pory nie interesowali się literaturą, umożliwimy poznanie i pokochanie “świata książki”. Uczestnicząc w grach, zabawach, twórczych pracach plastycznych i konkursach, obserwując występy aktorów – beneficjenci odkryją niesamowite aspekty czytania książek!

Dzięki dotacji Dzielnicy Wola m. st. Warszawy od 9 kwietnia do 19 listopada, w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy al. Solidarności 90, odbędą się zajęcia, na które zapraszamy całe rodziny – dorosłych  i dzieci w wieku 6 – 12 lat. Widzimy się w soboty między 11:00 a 13:00.

Wstęp wolny!

Co, gdzie i kiedy:

  1. Tomek Sawyer, czyli w świecie przygody – 9 kwietnia, 11:00

Losy Tomka Sawyera z powieści Marka Twaina zestawimy z prawdziwymi przygodami Toniego Halika, jednego z najbardziej znanych polskich podróżników. Zaprosimy do zabawy „w podróżnika”, czyli warsztatu zdolności międzykulturowych..

  1. Krzyżacy, czyli którędy na Grunwald? – 23 kwietnia, 11:00

Poznamy świat tajemnic piętnastowiecznego rycerstwa. Zastanowimy się, jak naprawdę mógł wyglądać Zbyszko z Bogdańca i jego prawdziwe życie. Odwiedzi nas też współczesny rycerz, z rekonstrukcją zbroi i uzbrojenia średniowiecznego. Uczestnicy na własnej skórze przekonają się, czy podołaliby ekwipunkowi Zbyszka, po czym pasujemy ich na rycerzy.

  1. Kajko i Obelix, czyli o komiksie – 14 maja, 11:00

 Pokażemy, że literaturę faktu i powieść historyczną można tworzyć też w formie rysunkowej. Dzięki komiksowi przybliżymy uczestnikom życie dzielnych wojów, zarówno tych z Ameryki, jak i ze słowiańskich puszcz. Podyskutujemy, która z postaci serii Janusza Christy jest najbliższa czytelnikom i zaprosimy, by “opowiedzieli komiksem” własne historie.

  1. Stoi na stacji… książka – 11 czerwca, 11:00

 Kto z nas nie pamięta wiersza Juliana Tuwima! Aktor zaprosi do “warsztatu poetyckiego”, którego uczestnicy spróbują stworzyć wspólny wiersz. A później wyjdziemy na ulicę i zaprosimy przechodniów do zabawy. Kredą, na chodniku, namalujemy “najbardziej odjechaną ciuchcię na świecie”, taką, jakiej nigdy jeszcze Wola nie widziała!

  1. Po szlakach poszlaki, czyli kto zabił? – 10 września, 11:00

 Na początku jest trup. Trup sugeruje istnienie mordercy. Morderca jest w ostatnim rozdziale – czeka… Oczywiście! Opowiemy o różnych detektywach i sposobach ich pracy. Spotkamy najsłynniejszego śledczego, jakiego znała literatura, czyli Sherlocka Holmesa. Następnie każdy będzie mógł spróbować sił w mini-grze terenowej, w której zadaniem będzie zdemaskowanie mordercy.

  1. Strzeż się strzygi! – 8 października, 11:00

 Strzygi, Południce, Mamuny, Golemy i Rusałki – plejada stworzeń z różnych światów, którymi rządzi jedynie prawo wyobraźni, czyli powieść fantasy. Opowiemy o Władcy Pierścieni, Hobbicie, Narni i Wiedźminie. Zaprojektujemy i wykonamy najbardziej fantastyczną i barwną w swej nieoczywistości postać. Wykorzystamy najróżniejsze środki i techniki plastyczne, by obdarzyć ją wszystkimi nadnaturalnymi mocami…

  1. Chcecie bajki – oto bajka! – 19 listopada, 11:00

Spotkanie dedykowane bajkom w ich całej różnorodności. Odkryjemy bajki z różnych czasów oraz z różnych stron świata. Prezentacja bajek Ignacego Krasickiego przekona uczestników, że ten gatunek literacki, często niedoceniany, może uczyć i bawić nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Zawodowi aktorzy ukażą ich aktualność, ułatwią zrozumienie i… dostarczą świetnej zabawy!

 

Pobierz ulotkę