Lato w Mieście

Każdy może być aktorem!

Dzięki wsparciu m. st. Warszawy – Biuro Edukacji, uczestniczymy w akcji Lato w Mieście. Czas wakacji to co prawda pora odpoczynku, ale – można go połączyć z intelektualną zabawą! Będzie to relaks z domieszką dydaktyzmu i odrobiną wysiłku fizycznego. Proponujemy uczestnikom przedstawianie legend warszawskich w teatrzyku cieni, zabawę pacynkami i marionetkami, umożliwiamy poznanie tajemnic teatru lalkowego i odgrywanie scenek dramatycznych.

Tematy spotkań:

  1. Teatrzyk cieni – zadaniem jest przygotowanie i odegranie – przed widownią współuczestników! – warszawskich legend: “Wars i Sawa” i “Jak Kwasiżur diabła oszukał”.
  2. Małe formy teatralne – odgrywanie scenek z użyciem elementów dramy, z wykorzystaniem utworów Krasickiego, Jachowicza i Oppmana.
  3. Zajęcia ekologiczno-teatralne – dzieci współtworzą mini-przedstawienia, uwrażliwiające na obecność zwierząt w naszym otoczeniu, budujące relacje człowiek – zwierzę i uczące dbałości o żywe stworzenia, między innymi przez odpowiednie ich karmienie.
  4. Teatr lalek – dzięki użyciu sceny marionetek uczestnicy zaglądają w kulisy świata teatru. Poznają proces przygotowania przedstawienia i rodzaje lalek. Uczestniczą w spektaklu “Dziadek do orzechów” wg E.T.A Hoffmanna i uczą się konstruowania własnej marionetki.